Jesteś tutaj: Strona główna» Świetlica» PSTRYK - zajęcia fotograficzne

PSTRYK - zajęcia fotograficzne

                                                              Przez obiektyw do serca’’


Program jest kierowany do uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej.
We współczesnej szkole istnieje bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, która powinna być ciągle rozszerzana. Szkoła, to instytucja, która musi być otwarta na wszelkie działania związane z wychowaniem młodych ludzi i kształtowaniem pozytywnych postaw. Zajęcia z fotografii wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów oraz podążają
za rozwojem techniki, który obecnie jest bardzo ważny. Dokumentowanie przemijającego czasu, historii, wydarzeń, ludzi, prowadzenie „historii” rodziny, utrwalanie przemijających zjawisk przyrodniczych, to główne zadania fotografii. Dokumentowanie historii, przyrody, czy własnego życia stało się dla wielu ludzi ważnym hobby i wielką przyjemnością.
              Wykonywanie zdjęć prowadzi do wyrobienia smaku artystycznego, poczucia piękna, wrażliwości. Zajęcia są okazją do nabycia umiejętności posługiwania się aparatem cyfrowym oraz rozwijania zainteresowań kulturą i pięknem własnego regionu. Podczas zajęć młodzi ludzie zapoznają się z cyfrowymi technikami fotograficznymi i  komputerową obróbką zdjęć.